Защо стените плачат за тавана,
а пода гледат с пренебрежение?
Балатумът, сгърчен в дъното на стаята,
заплашва кичестия полилей.
Ще има битка за пространството,
затворено от купчина бетон.
А вън, просторите на странника,
остават пусти като стон.
а пода гледат с пренебрежение?
Балатумът, сгърчен в дъното на стаята,
заплашва кичестия полилей.
Ще има битка за пространството,
затворено от купчина бетон.
А вън, просторите на странника,
остават пусти като стон.
Коментари
Публикуване на коментар