Да опитомиш комета

Беше приятна
твоята гравитация,
а аз продължавам
да съм космическо тяло.

Ти слагаш сега
минало време
на гравитацията ми...

А не трябва ли?

Щом така усетил си го.

Знам, че трябва
да напусна тази орбита,
но с лице към планетата ти,
не със гръб, не.

За да видиш как
тя ще се изпепели ли?

За да видя
как ще се развие!

Запиши го!
Красиво е…


Г.П.    Ц.М.

Коментари

Популярни публикации от този блог