Стотици малки, жълто оранжеви слънца, са се провесили от
клоните на крайпътно дърво. Протягам ръка към едно от тях – откъсвам го. Мъхът
по него, го прави на докосване нежен, като бебешка кожа. Първо го помирисвам, а
след това отхапвам от него – блаженство. Сякаш, в този плот е събрана цялата
сладост на есента. Последна хапка и в ръката ми остава да се търкаля само костилката
– още един дар от Природата. Счупвам я, сдъвквам я, свивам очи. Слюнката отмива
горчивината и я изпраща към всяка клетка в тялото ми. Ето..., значи това не е
сън, значи съм жив и живея.
Сантименти Изхвърлях душевното кошче редовно до днес, но тя ме научи как да се върна от сметището без него. Сега отивам към стаята, която помни присъствието ѝ. В ръцете си държа пластмасово шише - за вас непотребно. Колко години са нужни, за да изчезне? Сигурно повече отколкото на мен. Но аз ще го пазя,вечно, защото това е единственото място където са се срещали устните ни. Някой знае ли колко жаден става човек от несподелените целувки?
Коментари
Публикуване на коментар