Писането не ми е хоби, то просто се случва. Идва и си отива,
идва и си отива – като хлапе алутист. Обичаш го, и то те обича, но по някакъв
свой си начин. И е ранимо , и често никой не го разбира. Понякога се чудиш,
дали писането е явление или феномен – понякога мислите за него избледняват до
прозрачност. В празни, самотни вечери си се питал, дали то е част от теб, или
ти си част от него. Погледнато с други очи, то представлява един сложен
конструктор, който всеки ден сменя своите форми. Самия факт, че пишеш за
писането – прави нещата доста мистериозни. Човек не винаги знае кога да сложи
точката, но и за това си има решение …
Сантименти Изхвърлях душевното кошче редовно до днес, но тя ме научи как да се върна от сметището без него. Сега отивам към стаята, която помни присъствието ѝ. В ръцете си държа пластмасово шише - за вас непотребно. Колко години са нужни, за да изчезне? Сигурно повече отколкото на мен. Но аз ще го пазя,вечно, защото това е единственото място където са се срещали устните ни. Някой знае ли колко жаден става човек от несподелените целувки?
Коментари
Публикуване на коментар