Подправка за любов
Минава полунощ, а аз съм още буден. Гърбовете ни се допират,
тялото й е по – топло от моето, но след известно време температурите се
изравняват. Докосвам краката й – отново са ледени – от малка обича да ходи
боса. Заслушвам се в песента на щурците, звучаща от леко открехнатия прозорец,
когато тя я прекъсва с тихия си глас.
-
Спиш ли?
Само се усмихвам и тя разбира, че съм все още буден. Това й
дава повод да продължи разговора, вече не чак толкава плахо – усещам я някак
развълнувана, типично по детски му.
-
Хапват ми се филийки с шарена сол.
И още преди да ми разкаже как миризмата на шарена сол я
връща в детството, аз съм вече в кухнята. И въпреки че не се бавих много,
когато влизам в спалнята виждам, че тя се е свила на топка под завивките.
Изкарвам я от импровизираната й хралупка. В първия миг ме гледа намусено, но
когато вижда филийките се усмихва. Хапва ги като хамстер, което ме кара да се
разсмея, а тя да се засрами. Накрая потупва коремчето си доволно и пак се
усмихва. Отново е тъмно и се чуват щурците, само миризмата на шарена сол, която
се носи из стаята, придава допълнителни цветове в нощната картина. Сега, аз се
чудя дали, тя спи. Но едно нейно хлъцване я издава. Старае се да е безшумна, за
да не ме събуди, но аз усещам как трепва в ръцете ми. Усмихвам се и тя разбира
това.
Коментари
Публикуване на коментар