Две пъстри очи правят света ти различен, но и без тях, той
пак не е същият.
Търсиш ги, скиташ се изгубен, макар и да следваш падналите
мигли по алеята. Отстрани те гледат много, да не кажа хиляди, ала те не са
същите – пъстрите. Намираш ги, в тях отразява се образът на някой друг.
Затваряш твоите, ала сълзите надигат клепачите. Ако продължиш напред - ще
срещнете погледи, ако тръгнеш назад – ще видиш тъмните сенки, излезли от спомени.
Стоиш на място, усещайки как водата се изпарява от сълзите, а солта се впива в
кожата ти. Очите правят света ни различен.
Коментари
Публикуване на коментар