Бях в офиса й.
Зад гърба й. Тя чукаше по клавиатурата само с двата си показалеца, държейки в лявата
си ръка цигара, като пропаднал писател на
нискобюджетни сценарии за филми. Издишваше тютюневата помия право в монитора. Отразен
от изкуствената материя, той се отправи с отвращение към дробовете ми, за да
отврати и мен. На бюрото лежеше цигарена кутия със снимка на пробита човешка
трахея. Това не ми помогна да дишам по - добре. На няколко сантиметра от
огнедишащото чудовище, се гърчеше по
гръб миризлива буболечка. Определено
материята в тази стая беше изградена от миризми. Исках да се сетя каква е
миризмата на нафта. В ума ми изплува детския спомен, как баща ми зарежда
нафтовата печка, защото отново имаше режим на тока. В следващия момент, целият
смрадлив кабинет гореше в пламъци. Материята започна да се изгражда от звуци –
звуци на смях и истерия.
Сантименти Изхвърлях душевното кошче редовно до днес, но тя ме научи как да се върна от сметището без него. Сега отивам към стаята, която помни присъствието ѝ. В ръцете си държа пластмасово шише - за вас непотребно. Колко години са нужни, за да изчезне? Сигурно повече отколкото на мен. Но аз ще го пазя,вечно, защото това е единственото място където са се срещали устните ни. Някой знае ли колко жаден става човек от несподелените целувки?
Коментари
Публикуване на коментар