Притча за любовта

В далечни времена, на Земята имало само един континент, наричали го - Айона. Седем кралства се разпростирали на този континент. Над всяко от тях властвал един от седемте смъртни грехове. Машаки, била принцеса от кралство Гамус - кралството на похотта. Веднъж, тя дочула, че кралството на алчността се отървали от своето проклятие. Това станало благодарение на техния крал, който открил човешката добродетел – щедрост. Решила принцеса Машаки, че трябва да избави и своя народ от проклятието. Свикала съвет, на който присъствали всички велики мислители от седемте кралства. След дълги дискусии било решене, че най – силното „оръжие” срещу похотта е любовта. Ала никой не знаел къде може да бъде открита тя. Тогава един от мислителите казал, че се носели легенди за миньор – златотърсач, който знаел отговора на този въпрос.
Принцесата събрала няколко елитни воини и тръгнала на поход, в търсене на златотърсача. След години в бродене из земите на седемте кралства и изминати хиляди километри, те открили легендарния миньор.

-         Аз съм Машаки, принцесата на кралството на похотта – казала тя, на прегърбен от кошница с камъни, старец.
-         Дошли сме да ви попитаме един много важен въпрос.
-         Къде можем да открием любовта и да избавим народа си от проклятието?

Стареца оставил кошницата на земята, погледнал към принцесата и казал.


-         Златото е най – ценно, когато е в земята и най – скъпо, когато е в магазина.

Коментари

Популярни публикации от този блог