Притча за любовта
В далечни времена, на Земята имало
само един континент, наричали го - Айона. Седем кралства се разпростирали на
този континент. Над всяко от тях властвал един от седемте смъртни грехове.
Машаки, била принцеса от кралство Гамус - кралството на похотта. Веднъж, тя
дочула, че кралството на алчността се отървали от своето проклятие. Това
станало благодарение на техния крал, който открил човешката добродетел –
щедрост. Решила принцеса Машаки, че трябва да избави и своя народ от
проклятието. Свикала съвет, на който присъствали всички велики мислители от
седемте кралства. След дълги дискусии било решене, че най – силното „оръжие”
срещу похотта е любовта. Ала никой не знаел къде може да бъде открита тя.
Тогава един от мислителите казал, че се носели легенди за миньор – златотърсач,
който знаел отговора на този въпрос.
Принцесата събрала няколко елитни воини и тръгнала на поход,
в търсене на златотърсача. След години в бродене из земите на седемте кралства
и изминати хиляди километри, те открили легендарния миньор.
-
Аз съм Машаки, принцесата на кралството на похотта –
казала тя, на прегърбен от кошница с камъни, старец.
-
Дошли сме да ви попитаме един много важен въпрос.
-
Къде можем да открием любовта и да избавим народа си от
проклятието?
Стареца оставил кошницата на
земята, погледнал към принцесата и казал.
-
Златото е най – ценно, когато е в земята и най – скъпо,
когато е в магазина.
Коментари
Публикуване на коментар