Буркан със светулки
Тази нощ съм на смяна.
Трябва да охранявам един буркан със светулки.
Казват, че това са били мечтите на хората.
За мене е просто работа.
Правя си кафе – не че пия, просто обичам аромата му.
Посягам към кутията с цигари, запалвам една и я поставям
отвън на прозореца.
Не пуша, но знам че Вятърът обича бяло Боро – понякога го
черпя.
Сядам на стола, който е на 1.72м. от бюрото.
Завъртам се към монитора, а от там ме гледат две пъстри очи.
Казват ми да не съм се влюбвал, но те не знаят колко пъти са
били разлюбвани очите ми.
Стоя в тъмната стая и решавам да отворя буркана със светулките.
Мечтите на хората не заслужават да бъдат затваряни.
Моята мечта ли...?

Коментари
Публикуване на коментар