Те пазят своите тайни,
погледни ги в очите.
Деца, на държава, в която,
млади умират мечтите.

Краката им боси, едва проходили,
отвеждат ги надалеко зад граница.
За чуждия хляб не веднъж са се молели,
а в съня си са хапвали българска баница.

Кога ще спре керванът на дните,
пилеещ този народ?
Забравихме май думите на дедите:
„По – добре мъртъв, отколкото роб”.

Коментари

Популярни публикации от този блог