Китара пронизва тишината. Звукът й подскача като плосък камък по водната повърхност, хвърлен от детска ръка.
Джими ми казва:
-         Ставаш на 27, братле...
-         Не видя ли достатъчно от този свят?
-         Ела при нас, в „Клуб 27”
-         Видях много, Джими, но не и достатъчно!
-         Ти си мазохист момче...
-         Проклети да са всички тия хора, те ще разкъсат душата ти на парчета и ще си ушият нови дрехи или ще си направят луксозен лампион от нея.
-         Така направиха с моята, мръсните копелета – това ще сторят и на твоята.
-         Моята душа е калявана хиляди пъти, толкова е здрава, че никой не може да я счупи или разкъса.
-         Ха – ха, не ме разсмивай момче.
-         Калена е колкото овъглената лъжица, с която хиляди пъти съм си нагрявал хероина.
-         Зарежи момче, аз отивам в клуба, все тая дали ще дойдеш сега или след още 27 години.
-         Големият ритник на обществото ще те докара някой ден при нас.
-         Единственото нещо, което ще се е променило до тогава, ще е цвета и формата на задника ти... Ха – Ха
-         Чао хлапе...

-         А..., и другият път да ми донесеш нови струни за китарата.

Коментари

Популярни публикации от този блог