Буда е навсякъде
В последно време се говори доста за това, кое е полезно и
кое не е. Случвало ми се е да вляза в кухнята и да изпадна в дилематична
безтегловност, чудейки се, кое ще скъси живота ми и кое би ме направило
столетник . Днес също се сблъсках с този проблем, стоейки пред микровълновата печка, с
пакетче пуканки. След като биокомпютърът ми зацикли в търсене на правилния
отговори, животинският ми инстинкт напъха пакетчето пуканки във фурната.
Всеки, който си е правил пуканки в микровълнова печка знае,
че ако не се извадят навреме – прегарят, но никога не можеш да ги извадиш точно
тогава, когато всички са опукани и нито една не е прегоряла. Тука идва и частта
с поуката.
Вредни или не, в живота трябва да жертваш някои неща, за да
се насладиш на други.

Коментари
Публикуване на коментар