Всички сме ЕДНО
Има едни малки, елементарни, простички истини, които
осмислят целият ни усложнен живот. За да не преминат просто ей така покрай нас,
без дори да ги забележим, ние имаме една семпла, но красива – фина цедка, която
задържа тези истини. Обаче, тази цедка освен, че задържа малките, но ценни
истини, тя задържа и големите, пренатруфени и изкуствено надути, псевдо – истини.
И така, нашите главици се пълнят с всякакъв вид информация, без да бъде пресята.
И там някъде, малките истини си стоят в забрава. А вашето его и стремеж да
бъдете все по – информирани, задръства цедката и тя се превръща в кофа. А в
кофите какво има – боклук. И дори да хвърлите диамант в кофата, покрай останали
боклук, диамантът се превръща също в боклук.
Но мен не ме е срам да си призная, че главата ми е празна,
дори започвам да се гордея. И ще ви кажа какво проумя моята куха кратуна.
Вие драги, сте всеки един човек, който сте виждали, виждате
и ще видите през целия си живот. И колкото по – рано го осъзнаете, толкова по –
щастлив живот ще живеете.Вие или по – правилно Ние, сме онзи старец, който
проси на улицата и който дори не поглеждаме в очите. Ние сме онзи сърдит комшия,
с когото цял живот сме в пререкание. Ние сме онзи депутат, който все ние е
виновен за живота, който живеем. Ние дори сме онзи пич, с който ни изневерява
половинката. Ние всички сме едно – една душа. Нараним ли някого, нараняваме
себе си. Обидим ли някого, обиждаме себе си. ОБИЧАМЕ ли някого, ОБИЧАМЕ себе
си. Може да не ви се вярва, но аз съм вие и вие сте аз. Не се заблуждавайте от
материята, това е един илюзорен свят. Приемете факта, че всяко едно човешко
същество, е ваше алтернативна проява на свръх Аз – а. И следващият път, когато
някой ви ядоса, си спомнете, че всъщност това сте вие. Какво бихте сторили в
този момент ?
И ето едно пърче за размисъл...
Коментари
Публикуване на коментар